Керамзитобетон – один з найбільш поширених видів легкого бетону, в якому крупним заповнювачем є керамзит, а в’яжучим – цемент (рідше будівельний гіпс або вапно). Як дрібний заповнювач застосовують пористий або щільний (наприклад, кварцовий) пісок.
Види. За структурою (ступеня пористості) бетону розрізняють щільний, великопористий (беспесчаний) і поризована керамзитобетон. Залежно від призначення підрозділяють на теплоізоляційний, конструктивно-теплоізоляційний, конструктивний. Теплоізоляційний керамзитобетон різної структури застосовують як теплоізоляційний матеріал в шаруватих конструкціях будівель. Конструктивно-теплоізоляційний використовують головним чином для одношарових стінових панелей, великих блоків і т.п. Конструктивний керамзитобетон призначений для різних несучих конструкцій будівель. Використання конструктивного керамзитобетону (замість звичайного важкого бетону) в великорозмірних залізобетонних конструкціях дозволяє істотно знизити їх масу і вартість.
Характеристики та застосування. Керамзитобетон має високі теплоізоляційні властивості (підходить для використання в холодних кліматичних умовах, дозволяє скорочувати втрати тепла більш ніж на 75%), звукоізоляційні властивості, хімічно стійок, є екологічно чистим продуктом. Матеріал не гниє, не горить і не іржавіє. Керамзитобетон “дихає”, регулюючи вологість повітря в приміщенні. Даний вид бетону дозволяє підвищити швидкість монтажу в 4-5 разів за рахунок меншої трудомісткості, за рахунок малої щільності дозволяє значно знизити навантаження на конструкції. Його застосування дозволяє істотно вдосконалити технологію і прискорити будівництво.