ТОВ «Промбудцентр» – Виробництво і доставка бетону в м.Київ

Написати директору Пн. - Сб. : 9:00 до 18:00

   
 
Бетон

Бетон

Бетон – штучний кам’яний матеріал, який можна отримати в результаті твердіння спеціально приготованою і ретельно перемішаної суміші, що складається з в’яжучого матеріалу, великого і дрібного заповнювача і води, взятих у певних пропорціях (індивідуальні рецепти). До затвердіння і перетворення в кам’яний матеріал цю суміш називають «бетонної сумішшю». При необхідності або согластно будь-яких умов в бетонну суміш додають спеціальні добавки, які покращують його технологічні і структурні характеристики, наприклад, для укладання бетону в зимових умовах. 


Цемент і вода є активними складовими бетону, в результаті реакції між ними утворюються так званий цементний камінь, що скріплює зерна заповнювачів у єдиний моноліт. Заповнювачі впливають на структуру і властивості бетону, змінюючи його пористість, час затвердіння, реакцію на вплив навантаження і зовнішнього середовища, а також значно зменшують деформацію бетону при твердінні. Різноманітність наповнювачів, добавок і технологічних прийомів дозволяє отримувати бетони з різними властивостями, завдяки чому бетон є основним будівельним матеріалом, який застосовують у всіх областях будівництва. 


Бетон довговічний і вогнестійкий, його щільність, міцність і інші характеристики можна змінювати і отримувати матеріал із заданими властивостями. Бетонна суміш при належній обробці дозволяє виготовляти конструкції оптимальної форми з точки зору будівельної механіки і архітектури. 


При зведенні будівель з бетону, його види та марки визначаються на стадії створення проекту. Для різних елементів будівельної конструкції застосовуються різні види і марки бетонів. 


Основною характеристикою бетону є міцність при стисненні, яка визначає марку бетону. Бетон класифікується також за середньою густиною, виду в’яжучого речовини і призначенням. Властивості бетону залежать від його щільності, на величину якої впливає вид заповнювача і структура бетону.


  • особливо важкий – бетон щільністю більше 2500 кг / м3, що виготовляється на особливо важких наповнювачах (з залізної руди, сталевих тирси, чавунного скрапу, обрізків арматури та ін.); Його застосовують для спеціальних захисних конструкцій;

  • важкий – бетон щільністю 2200-2500 кг / м3 на піску, гравії або щебені з важких гірських порід; застосовують у всіх несучих конструкціях;

  • полегшений – бетон щільністю 1800-2200 кг / м3 його застосовують переважно в несучих конструкціях;

  • легкий – бетон щільністю 500-1800 кг / м3; на пористих заповнювачах (керамзит, спучений шлак та ін.);

  • особолегкій – бетон щільністю менш 500 кг / м3, м (пінобетон, газобетон) його застосовують головним чином як теплоізоляційний матеріал. Його отримують шляхом спученням в’яжучого, тонкомолотої добавки і води за допомогою спеціальних способів. Легкий бетон менш теплопроводен в порівнянні з важким бетоном, тому його застосовують переважно в зовнішніх огороджувальних конструкціях.


По виду в’яжучого речовини бетон поділяють на: цементний (найбільш поширений), силікатна (вапняно-кремнеземний), гіпсовий, змішаний (цементно-вапняний, вапняно-шлаковий і т.п.), спеціальний – застосовуваний при наявності особливих вимог (жаростійкості, хімічної стійкості та ін.). 


По виду заповнювача розрізняють бетони на: щільних, пористих, спеціальних заповнювачах, що задовольняють спеціальним вимогам (захисту від випромінювань, жаростійкості, хімічної стійкості і т.п.). У вигляді наповнювачів застосовують місцеві кам’яні матеріали: пісок, гравій, щебінь, а також побічні продукти промисловості.


Повернення до списку


   
 
 
вул. Київська, б. 34а, Софіївська Борщагівка, Київська обл.,
с. Святопетрівське
08141
Україна
 
(044) 499 25 00 (067) 500 02 00 (093) 486 52 00 office@prombudcentr.ua